YÖNETMELİK İVEDİLİKLE UYGULANACAK

Spread the love

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, geçtiğimiz günlerde yapılan Olağanüstü Meclis Toplantısı sonrasından alınan karar ilişkin yapılan bazı açıklamalarda hatalar olduğunu belirterek konuya açıklık getirdi.

 

Kimi yayın organlarında yıkım yapılmayacakmış gibi açıklamaların yer aldığını belirten Başkan Yardımcısı Güleç konuyla ilgili şunları dile getirdi; “Hem halkımızın menfaatleri hem de iş yeri sahiplerinin menfaatlerini göz önünde bulundurarak bu durumu çözüme kavuşturma gayreti içerisinde olduk. Mecliste bu konu ile ilgili kurulan komisyon imar kanununa da uygun bir çalışmayı ortaya koydu.

 

Hazırlanan yönetmelik 16.04.2018 tarihinde yaptığımız Olağanüstü Meclis Toplantısında oy çokluğu ile kabul edildi. Mihenk Sokak, Rıhtım Caddesi ve Gazipaşa Caddesinde bulunan işyerlerinin açık alanları kullanım esaslarına uygun hale getirilmesi kararı alındı. Kabul edilen yönetmelik doğrultusunda Mihenk Sokak’ta yer alan işyerlerinin mevcut kapalı çıkmalarının 7 metresini, Gazipaşa Caddesi üzerinde bulunan iş yerlerinin ise mevcut kapalı çıkmalarının 5 metresi yıkılacak. Rıhtım Caddesinde ise işyerlerinin mevcut kapalı çıkmalarında herhangi bir geri çekme yapılmayacak ancak yan duvarları yıkılarak çıkmalara açık hale getirilecek. Bu işlem 3 bölgede de uygulanacak. Konuyla ilgili olarak çalışma ivedilikle başlatılacak

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.