ALİ TOSUN’DAN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Spread the love

19 Mayıs, umutların tükenmeye başladığı bir  dönemde İstiklal  Mücadelesinin ilk adımının atıldığı gündür. Esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime boyun eğmeyen aziz milletimizin varlıkla yokluk mücadelesidir.

 

 “19 Mayıs, milletimiz için iftihar kaynağı, gençlerimiz için ise ibret vesilesidir”

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş, Türk milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs, milletimiz için iftihar kaynağı, gençlerimiz için ise ibret vesilesidir. Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması bu açıdan son derece anlamlıdır.

 

Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin 19 Mayıs ruhunu anlamalarına, özümsemelerine ve bu ruha sahip çıkmalarına büyük önem veriyoruz. Bilgi çağı olarak nitelendirilen çağımızda, ülke kalkınmasını sağlayacak gençlerimizin çağın gereklerine uygun özgüveni yüksek, milli şuur ve karakter sahibi olarak yetiştirilmesi için, bugünün yetişkinlerine düşen görev ve sorumlulukların bilincindeyiz.

 

Geleceğimizin Teminatı Olan Sevgili Gençler;

 

Ecdadımızın, canlarını vatan için siper ederek, sıkıntı ve yokluk içinde büyük özverilerle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanet edildi. Bu değerli emaneti korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak adına görev ve sorumluluk almaktan asla kaçınmamalısınız.

 

Kahraman ecdadımızdan aldığınız büyük emanetin sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirecek ve cennet vatanımızı çok daha ileriye taşıyacağınızdan hiç şüphem yoktur. Yüzlerinizdeki ışıkta, gözlerinizdeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye’mizin aydınlık geleceğini görüyor, siz gençlerimize güveniyoruz.

 

Biliyoruz ki görev ve sorumluluk bilinciyle dolup taşan gençlerimizin varlığı, ülkemizin aydınlık geleceğidir. Sanat, Spor ve Kültürle Tam Öğrenme Projemizle sizlerin sağlıklı gelişiminizi desteklemek için sanat, spor ve kültür alanlarından en az birine yönlendirilmeniz ve boş zamanlarınızda zararlı alışkanlıklarla tanışmamanız için çalışmalar yaptık. Aldığınız yerel, ulusal ödüllerle bilim, teknoloji, sanat, spor ve edebiyatta başarılı bireyler olarak yetiştiğinizi gördükçe inancımız ve güvenimiz daha da artıyor.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşı´nda kanlarını ve canlarını veren aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizle beraber, sporcularımızın ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.