BAHAR DOĞAN: BU KATLİAMI YAPANLAR İNSANLIK TARİHİ BOYUNCA LANETLENECEKTİR

Spread the love

CHP Yalova İl Başkanı Bahar Doğan, Ortadoğu’da bir zulüm yaşandığını kaydederek hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet, mazlum Filistin halkına da başsağlığı diledi.

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin İsrail Büyükelçiliği’nin Tel Aviv’den Kudüs’e taşınması ve ardından en az 60 Müslüman sivilin katledilmesine CHP İl Başkanı Bahar Doğan da tepki gösterdi. Doğan, yaptığı yazılı açıklamada, Ortadoğu’da bir katliam yaşandığına vurgu yaparak mazlum Filistin halkının yanında olduklarını dile getirdi. Ortadoğu’da barışın hüküm sürmesi gerekirken ABD’nin bu eylemiyle Ortadoğu’nun kan gölüne dönmesinin teşvik edildiğini kaydeden Doğan, “Dün Filistin’de yaşanan olaylar tarihe kanlı Pazartesi olarak geçecektir. Bu katliamı yapanlar insanlık tarihi boyunca lanetlenecektir. Bir insanın en doğal hakkı olan vatanı uğruna mücadele eden Filistin halkının sonuna kadar yanındayız. Elinde silah olmayan sivillerin üzerine kurşun yağdıranları Türkiye halkı ve Müslüman alemi hiçbir zaman affetmeyecektir. CHP olarak Filistin davasını geçmişte de savunduk, bugün de savunuyoruz, ileride de savunmaya devam edeceğiz. Katledilerek şehitlik mertebesine erişen Filistin’li kardeşlerimize Allah’tan rahmet, tüm Filistin halkına da başsağlığı diliyoruz” diye konuştu.

 

CHP İl Başkanı Bahar Doğan, Ramazan ayının gelmesi nedeniyle de bir mesaj yayımlayarak “Huzur, bereket ayı olan, 11 ayın sultanı Ramazan ayını karşılıyoruz. Gönül isterdi ki bu Ramazan ayına girerken barış, huzur konuşulsun. Ancak Filistin’de yaşanan olaylar Ramazan ayına girmemizin sevincini gölgeledi. Tüm vatandaşlarımızın tuttukları oruçların hayırlara vesile olmasını diliyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir Ramazan ayı geçirmemizi temenni ediyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.