BAŞKAN SALMAN’IN 19 MAYIS MESAJI

Spread the love

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Başkan Salman, 19 Mayıs 1919’da başlayan bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesinin Türk Milletinin adını dünyaya duyurduğunu belirterek şu sözlere yer verdi;

 

“19 Mayıs 1919, bir milletin uyanışının sembolü, bir millet için bağımsızlık ve özgürlük savaşının fiilen başladığı tarihtir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere milletimizin inanç ve kararlılığıyla, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlayan bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesi, Türk Milletinin adını dünyaya duyurmuştur.

 

Bundan tam 99 yıl önce Türk Milletinin kurtuluşundan, kuruluşuna varacak sürecin başladığı gün olan 19 Mayıs 1919, zafere giden yolda ülkemiz ve milletimiz adına atılan en önemli adımdır. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere ve gençlere emanettir.

 

Atalarımızın tüm yokluklara ve zorluklara rağmen, sinesinde barındırdığı vatan, millet ve bayrak aşkıyla bizlere emanet ettiği bu cennet vatanı, her zaman koruyup, gözetmek ve hep bir adım daha ileri taşımak her zaman en temel gayelerimizin başında gelmelidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Milli mücadelemizin başkahramanı, Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı, rahmet ve şükranla anarken, gençlerimizin de Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.