BTP’DEN CHP SEÇMENİNE TEŞEKKÜR

Spread the love

Bağımsız Türkiye Partisi Yalova İl Başkanı Yüksel Durak, BTP Genel Merkezi’nin seçime katılmama kararının gerekçelerini bir açıklama ile Yalova kamoyuna duyurdu.

 

Durak, açıklamasını şöyle beyan etti: “Bağımsız Türkiye Partisi olarak bu güne kadar,Kuvvetler ayrılığı,hukukun üstünlüğü,ve demokrasinin hakim kılınması,parlamenter sistemin korunması ve güçlendirilmesi,Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin,tüm kurum ve kuruluşları ile yaşatılması ve güçlendirilmesi, Genel Başkanımız Prof.Dr.Haydar Baş’ın dünyada dengeleri değiştiren Milli Ekonomi Tezi ile çöken ülke ekonomisine çare olmak için mücadele ettik. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimler ile ,rejim değişikliği kalıcı hale gelmektedir.Cumhurbaşkanı ve parlamento seçimlerinde ,parlamenter sistem ve başkanlık sistemi üzerinden toplumda iki karşı blok oluşmuştur.İki karşı gurubu temsil iddiası ile Cumhur ittifakı ve Millet ittifakı adı altında iki ayrı çatı oluşturulmuştur. Parlamenter sisteme geri dönme iddiası ile yola çıkan Millet ittifakının geniş tabana yayılması ,parlamentoda çoğunluğu elde edecek bir güç ile seçmenin karşısına çıkması için BTP olarak çok uğraş verdik. Parlamenter sistemden yana olan her kesimi içine alacak geniş tabanlı birlikteliği sağlamak için her türlü fedakarlığı yaptık.

 

 

 

Ancak millet ittifakında gücü elinde bulunduranlar ,söylemlerinde samimi değildirler.İktidarı ele geçirecek,parlamentoda çoğunluğu elde edecek,güçlü bir birlikteliğin oluşmasına mani olmuşlardır. Bu tavırları ile iktidar buloğu ile aynı amaca hizmet ettiklerini ortaya koymuşlardır.

 

Bu oyunun bir parçası olmamak ve kurulan bu tuzaktan milletimizi haberdar etmek vatani bir görevdir.Bu nedenle ,tiyatro sahnesinden farksız bir ortamda gerçekleşecek olan 24 Haziran seçimlerine Bağımsız Türkiye Partisi olarak katılmama kararı aldık.

 

Bu süreçte şahit olduğumuz ve inandığımız gerçekleri, milletimizle paylaşmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

PROF. DR. HAYDAR BAŞ’TAN CHP SEÇMENİNE TEŞEKKÜR

 

Bu arada BTP Genel Başkanı Prof.Dr.Haydar Baş’tan ilk açıklama da geldi: ‘CHP’den Genel Merkezimize kadar gelerek bize teklifte bulundular ‘ diyen BTP Lideri Prof.Dr.Haydar Baş açıklamasında : ‘Biz ülkemizin birlikteliğini sağlamak,Atatürk ve Cumhuriyeti yaşatmak için mücadele vermekteyiz.Yaklaşan seçimlerde CHP’ den Genel Merkezimize kadar gelerek bize teklifte bulundular. Daha sonra bize sırt dönen bu güçlere karşı millet ittifakında yer almamız yönünde son ana kadar desteklerini esirgemeyen CHP’ li seçmenlere,vekillere, ve yetkililere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.