CHP YALOVA İL BAŞKANLIĞINA BAHAR DOĞAN GETİRİLDİ

Spread the love

CHP İl başkanı Ertan Şener’in Yalova Milletvekili aday adaylığına başvurması nedeniyle bu görevi vekâleten yürüten İl Başkan Vekili Bahar Doğan, İl Yönetim Kurulunun bu akşam yaptığı toplantısı sonucunda oy birliği ile İl Başkanı olarak bu göreve asaleten getirildi.

 

İl Başkanı olarak kısa bir değerlendirmede bulunan Doğan “ bu görevin yükünü ve sorumluluğunu çok iyi biliyorum. Yönetim Kurulu arkadaşlarımın oy birliği ile İl Başkalığı görevine getirilmem nedeniyle teşekkür ediyorum. Zor ve kısa zaman dilimi içerisinde 24 Haziran Seçimlerine Partimizi hazırlamak durumundayız. Aynı zaman da Cumhurbaşkanı adayımız olan Sn. Muharrem İnce için de Yalova bütününde çalışmak, Sandıklarda güvenliği sağlamak için gayret edeceğiz. Yalova genelinde Partimizi başarılı kılmak için tüm gücümüzle çalışacağız.” Dedi.

 

Bahar DOĞAN kimdir?

 

25.03.1957 yılında Yalova’da doğdu. İlköğretimini Taşköprü ve Yalova Müfettiş Hamdi Girgin İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra,1976 yılında Sakarya Arifiye Öğretmen Okulundan birincilikle mezun oldu. Kocaeli Merkez, Gebze ve Karamürsel İlçelerinde 1983 yılına kadar öğretmenlik görevinde bulundu. Okuma yazma ve insan zekâsının gelişimi üzerine çalışma ve araştırma yaptı, bu alanda öğretmenlere seminerler verdi.1983 yılında öğretmenliği bıraktı bu tarihten itibaren Yalova İli Taşköprü Beldesinde meyve üreticiliğine başladı. Modern ve teknik tarıma yönelerek İtalya’dan getirttiği fidanlarla Taşköprü’de kivi üreticiliğine başlayan ilk kişi oldu ve bu alanda halka öncülük yaptı. Taşköprü’nün Belediye olmasını sağladı. Disiplinli, üretken, başarılı ve şeffaf bir belediye kurarak iki dönem de Belediye Başkanlığı yaptı. Yerel Yönetimler ile ilgili yurt içi ve yurt dışında inceleme ve araştırmalar yaptı, kurs ve seminerlere katıldı. Birçok panele yerel yönetim, belediyecilik, çevre ve planlama konusunda konuşmacı olarak katıldı. Yerel Yönetim ve belediyecilik ile ilgili bilgisini arttırmak için; Yerel Yönetimler Yüksek Okulunu bitirdi. Şu an Yalova İl Genel Meclis Üyesi olarak görev yapıyor.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.