FISTIKLI ORTAOKULU AÇILIŞI

Spread the love

Armutlu ilçesinde yapımı tamamlanan Fıstıklı Ortaokulu, Valisi Tuğba YILMAZ, Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri DEMİREL, İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN, il protokolü üyeleri, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla açıldı.

 

 

Açılış töreninde konuşma yapan Müdür Ali Tosun; “Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızın fiziki mekanlarındaki eksiklikleri gidermek ve öğrencilerimize daha düzenli, daha sağlıklı ortamlarda eğitim alma imkânı sunabilmek için iyileştirme çalışmalarına ağırlık verip, altyapı, donanım ve hijyen bakımından okullarımızın çağdaş görünüm kazanmasını hedefledik. Bu okullarımızda milli ve manevi değerleri benimsemiş, özgüveni yüksek, sanatsal ve estetik duygusu gelişmiş başarılı ve mutlu bireyler yetişecektir.

 

Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz okulumuz 570 m2 oturum alanına sahip 2330 m2 inşaat alanından oluşmaktadır. Proje Bedeli 3milyon TL olan okulumuz, 12 derslik ve 2 ana sınıfı bulunmaktadır. Devletimiz bir taraftan yeni okullar inşa ederken, bizler de ilim, irfan ve bilimle kaynaşmış, değerleriyle büyüyen, gücünü şanlı tarihinden alan bir gençliğin, ihya ve inşası için, daha çok çalışmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz.

 

Armutlu Fıstıklı Ortaokulu Armutlu ilçemize hayırlı olmasını diliyor, burada yetişip mezun olacak öğrencilerimizin, vatanına, milletine ve tüm insanlığa faydalı işler yaparak katkı sunmalarını temenni ediyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.