GENÇ ÇİFTÇİ BAŞVURULARI SONA ERDİ

Spread the love

2 Nisan 2018 tarihinde başlayan 30.000 TL hibe destekli “Genç Çiftçi Projesi” başvuruları 30Nisan itibariyle sona erdi. Yalova’dan 269 Genç Çiftçi hibe desteğinden yararlanmak için İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine dosya teslim etti.

 

“2018Yılı Genç Çiftçi Projesi Hibe Desteği” kapsamında 2 Nisan’da başlayan başvurularda Yalova’dan 373 Genç Çiftçi sistem üzerinden ön başvurularını yaptı. Başvuruların sona erdiği 30 Nisan 2018 tarihine kadar dosyalarını teslim eden 269 çiftçinin başvuruları işleme konuldu. 104 çiftçi ise değişik nedenlerle dosya teslim etmedi.

 

Başvurusu kabul edilen 269 çiftçiden 116’sı Bitkisel Üretim ve Diğer Projelere, 153’ü ise Hayvansal Üretime müracaat etti.

 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Genç Çiftçi Proje Yürütme Birimi 8 Mayısa kadar başvurusu kabul edilen dosyaları inceleyerek8 Mayısta İl Proje Değerlendirme Komisyonuna teslim edecek. İl Proje Değerlendirme Komisyonu da 10 iş günü içerisinde dosyaları inceleyerek değerlendirecek. 23-28 Mayıstarihleri arasında da asil ve yedek listeler İl ve İlçe Müdürlüklerimiz ile Köy Muhtarlıklarında askıya çıkarılacak.

 

Hibe desteğinden yararlanmaya hak kazanan proje sahipleriyle listelerin askıdanindirilmesini müteakiben hibe sözleşmesi imzalanacak ve projelerin uygulama süreci başlayacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.