NAYLON POŞETE HAYIR

Spread the love

Mektebim Okulları Yalova Kampüsü, çağımızın en büyük doğa kirleticisi naylon poşeti kullanmama kampanyası başlattı. Tüm alışverişlerde sınırsızca kullanılan naylon poşetlerin doğaya verdiği zarara dikkat çeken Mektebim Okulları kampanyayı başlatırken Çiftlikköy Pazarında öğrencilerin tasarladığı bez pazar torbalarını dağıttı.

 

 

Bir naylon poşetin doğada ortalama 500 yılda yok olduğuna dikkat çeken Mektebim Okulları Kampüs Müdürü G. Seda Çakar “Eğitimin her kademesinde naylon poşetin zararlarını anlatıyoruz. Naylon poşetin alternatifleri var. Alışverişlerimizde kağıt torba, bez torba ya da file kullanabiliriz. Hiçbir şey yapamasak daha az kullanabilir, kullandığımız poşetleri bir kez daha kullanabiliriz. Birçok ülkede yasaklanan naylon poşetlerin ülkemizde de yasaklanmasını ya da ücretli olmasını istiyoruz. Kampanyamız çeşitli uygulamalarla devam edecek” dediler.

 

Mektebim Okulları Lise seviyesi Genç Tema gönüllüleri ve lise öğrencilerinden oluşan grup, Biyoloji Öğretmenleri Burcu Korkmaz ile birlikte Çiftlikköy pazarında naylon poşete hayır etkinliği düzenledi. Etkinlikte öğrencilerin tasarladığı bez pazar torbaları dağıtıldı ve vatandaşlar naylon poşete karşı uyarıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.