TOBB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TÜBİTAK FUARI AÇILDI

Spread the love

İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar DEMİREL, Yalova Belediyesi Başkan Yardımcısı Jülide GÜNER, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, okul ve kurum müdürlerinin davetli olduğu TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı”nın açılışını gerçekleştirdi.

 

Öğrencilerin eğitim/öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlayan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tübitak Bilim Fuarı açıldı.

 

 

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı” kapsamında öğretmenlerin gözetiminde gerçekleştirilen projeler katılımcılar tarafından tam not aldı. Beslenmeden zekâ gelişimine, kimyadan matematiğe kadar her alanda öğrenciler tarafından gerçekleştirilen proje ve deneyleri inceleyen Müdür Ali TOSUN, öğrencilerin başarısını takdir etti.

 

“Yarınlarımız Umut Veriyor”

 

Açılış kurdelesini kesen ve öğrenciler tarafından yapılan başarılı projeleri tek tek inceleyerek bilgi alan Müdür Ali TOSUN, “Bilim ve ilim ile yoğrulan vatanına fayda sağlamayı ve güçlü bir geleceği işaret eden çalışmada emeği geçen başta yavrularımız olmak üzere herkese teşekkür ederim. Öğrencilerimizi bilim, spor ve sanat gibi değerlerle donatmak adına tüm gücümüz ile desteklemeye devam edeceğiz. Bugün bu fuarda gençlerimize yeterli destek ve imkânı sağladığımızda neleri başaracaklarını görmüş olduk. Güçlü bir Türkiye sloganıyla yaptığımız her çalışma ve hizmetin temelinde iyi bir eğitim olduğunu biliyoruz ve çocuklarımızın bu başarılarıyla gurur duyuyoruz. Yarınlarımız umut veriyor” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürüm Ali TOSUN´un açılışını yaptığı bilim fuarı sergisinde öğrencilerin hazırlamış olduğu birbirinden ilginç projeleri; Müdürümüz ve katılımcılar, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali VARELCİ mihmandarlığında gezdiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.