YALOVALI ÇOCUKLARDAN RİTİM ŞOV İÇİN GERİ SAYIM

Spread the love

Aksa ile Gelişim Atölyesi” etkinlikleri kapsamında 3 yıldır çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Aksa Akrilik’in, dünyaca ünlü vurmalı çalgılar ustası Okay Temiz’le birlikte yürüttüğü ritim atölyesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Haziran ayında bir konserle hünerlerini sergileyecek öğrenciler şimdiden çok heyecanlı.

 

 

Klasik caz ritimlerini geleneksel Türk ritimleriyle buluşturma konusunda usta olan Okay Temiz, Yalova’daki 75. Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan 80 çocuğa, her hafta çarşamba günü ritim dersi veriyor. 11-13 yaş arasında, toplamda 80 öğrenci yaklaşık 1,5 aydır darbuka, marakas, def, ritim çubuğu, agogobell ve erbane gibi müzik aletlerini tanımaya çalışarak, ritim tutma konusunda denemelerde bulunuyor.

 

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle yürütülen eğitimlerin sonunda, haziran ayında bir konser verecek olan öğrencilerşimdiden gösterinin heyecanını yaşıyor. Ritim öğrenmenin insanları bir araya getirdiğini belirten Okay Temiz ise, “Çocuklar ritim sayesinde kolektif çalışmayı, birbirlerine saygı duymayı öğreniyor. Ritim, insanları bir araya topluyor. Burada gençlerle birlikte çalışmaktan dolayı çok mutluyum” diyor.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.