YIKIM EKİM AYINDA YAPILSIN

Spread the love

Gazipaşa Caddesinde ve BadGodesberk te bulunan cafe ve restaurant işletmeleri YTSO Başkanı Tahsin Becan’ı ziyaret etti ve taleplerini iletti.

 

Üyelerinin taleplerini dinleyen Becan; Yalova Belediyesi tarafından Gazipaşa Caddesinde ve BadGodesberk te bulunan cafe ve restaurant işletmelerinin kapalı çıkmalarının kanuna uygun olmadığı gerekçesiyle yıkılması işleminin Ekim ayına ertelenmesini gerektiğini söyledi.

 

Tahsin Becan, Üyelerimiz ve esnafımız sıkıntılı geçen kış ayında ekonomik olarak oldukça zorlandılar, istihdama katkı sağlayan bu işletmelerimiz Yalova Turizmi açısından ve halkımıza verdikleri hizmet açısından değerlendirildiğinde önemli işletmelerdir.

 

Üyelerimiz Ramazan ayında ve sonrasında gelecek yaz aylarında kışın yaşamış oldukları ekonomik zorlukları telafi etmek için çalışacaklardır. Bu yüzden Yalova Belediyesinin yönetmelik doğrultusunda almış olduğu yıkım kararını Ekim ayına ertelemesi doğru olacaktır. İşletmelerimiz bu yönde yazılı taahhüt vereceklerini bizzat beyan etmiş olup, Belediyemizin kendilerine anlayış göstermesi gerektiğini ifade etmiştir.

 

Yalova Ticaret ve Sanayi Olarak Üyelerimizin ekonomik açıdan mağdur olmaması, istihdama katkılarının devam etmesi adına yıkımın ertelenmesi konusunun Yalova Belediyemizce tekrar değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.