BUZAĞI ÖLÜMLERİNİ ÖNLEME TOPLANTISI YAPILDI

Spread the love

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinde Buzağı Ölümleri Önleme Birimlerinde çalışan Veteriner Hekimler veVeteriner Sağlık Teknikerlerine yönelik “Buzağı Ölümlerini Önleme” toplantısı gerçekleştirildi.

 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde düzenlenen toplantıya İl Müdürü Suat Parıldar, İl Müdür Yardımcısı Selçuk Yaman, İlçe Müdürlüklerinde görevli Veteriner Hekimler ile Veteriner Sağlık Teknikerleri katıldı.

 

 

Toplantıda buzağı ölümlerinin önlenmesi amacıyla hazırlanan projenin tanıtımı yapıldı. Tanıtımı yapılan Proje ile8 aylık gebe ineklerin ve 15 günlük buzağıların aşılanmasıyla buzağı ölümlerinin önlenmesi hedefleniyor. Proje kapsamında Bakanlığımızdan 8 aylık gebe ineklere yapılacak 3000 doz aşı temin edildi. Yalova İl Özel İdaresinden ise 2500 doz buzağı aşısı ile buzağıların göbek kordonunun dezenfeksiyonunda kullanılacak dezenfektan madde temin edilecek. Aşılar ve dezenfektan madde yetiştiricilerin hayvanlarına ücretsiz uygulanacak. Projenin yetiştiricilere duyurulması amacıyla İl Müdürlüğü tarafından liflet ve afişler bastırıldı. Ayrıca İl Müdürlüğünce aşı zamanı gelen inek ve buzağıların tespiti ve yapılan aşıların takibi amacıyla bir bilgisayar programı hazırlandı ve toplantıya katılanlara programın tanıtımı yapıldı.

 

Toplantı “Buzağılar Yaşasın ” temennisi ile sona erdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.