ÇİFTLİKKÖY TSM KOROSUNDAN MUHTEŞEM RAMAZAN KONSERİ

Spread the love

Çiftlikköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun Ramazan Konseri nefesleri kesti. Çiftlikköy sahilindeki Mokamp alanında gerçekleştirilen konserde Şef Remzi Çelikyay yönetimindeki korist ve solistler, seslendirdikleri eserlerle Çiftlikköylülerden tam not aldı.

 

 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın da eşi Nursel Silpagar’la birlikte izlediği konserin ilerleyen saatlerinde sanat müziği coşkusu arttı. Başkan Silpagar da sahneye çıkarak koroyla birlikte Ayrılık adlı Azeri türküsünü seslendirdi. Uşşak makamından hicaza, Acem’den ilahilere kadar geniş bir repertuarı başarıyla sahneye koyan Çiftlikköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nda genç yetenek Beyza Mısırlı da solist olarak sergilediği şarkılarla beğeni topladı.

 

Muhteşem Ramazan Konseri’nin gerçekleştirildiği gecenin sonunda Başkan Silpagar, koro adına Şef Remzi Çelikyay’aplaket ve çiçek takdim etti. Silpagar,  “Çiftlikköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun Mokamp’ta verdiği Ramazan Konseri’ne katılarak değerli sanatçılarımızın ilahi ve sanat müziği eserlerine eşlik ettik. Koromuzun değerli şefi Remzi Çelikyay beyefendi ve musiki dostlarımıza teşekkür plaketi ve çiçek takdim ettik, bir kez daha seslerine ve yüreklerine sağlık diyoruz” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.