“TESTİNİN İÇİNDE NE VARSA DIŞINA DA O SIZAR” (HZ.MEVLANA)

Spread the love

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili adayı Ertan Şener yaptığı yazılı açıklama ile Ak Parti Yalova Milletvekili adayı Meliha Akyol’a yanıt verdi. “AKP Milletvekili Adayı Meliha Akyol’un düzenledikleri basın toplantısı sırasında Balkanlardan ve Doğu illerimizden göç ederek yıllardır Yalovamızda hep birlikte huzur ve barış icinde yaşadığımız hemşehrilerimize ve Yalova’da yaşayan herkese eşit ve adil hizmet sunmaya çalışan Yalova Belediyesi’ne yönelik aslı astarı olmayan çirkin, çirkin olduğu kadarda üzücü ifadelerini şaşkınlıkla ve üzüntüyle izledim. Kendisini şiddetle kınıyorum.

 

Millete tepeden bakan bu anlayışınızdan ve sözlerinizden çok #sıkıldık artık #TAMAM.

 

Dün “Derenin öbür tarafından” dediler, bugün “Ezik” yarın ne diyecekler acaba? Kendilerine oy vermeyenleri münafık ilan ettiler, rakip olanı gariban!

 

“Hadi bir takla at” diyeni de gördük, “Ananı da al git” diyeni de!

 

‘Ezik’ diyerek aşağıladığın,  Balkan göçmeni ve doğu illerimizden göç ederek Yalova’da yaşayan onurlu hemşehrilerim hiçbir zaman ezik olmamışlardır. Cumhuriyet Halk Partililer yada Cumhuriyet Halk Partili belediyeler tarafından asla ezilmemiş, tam aksine her zaman ve her fırsatta kucaklanmışlardır.  Yalovamız 81 ilden göç edip Yalova’ya yerleşen ve bu güzel topraklarda eşit ve kardeşçe yaşadıkları bir ildir.

 

‘Ezik’ diyerek aşağıladığın insanların oyları ile seçildiğin Yalova Belediye Meclis Üyeliğin boyunca, Yalova Belediyesi’nin bu insanları ezen bir kararı yada uygulaması mı oldu ki böylesi çirkin bir iftira atıyorsun?  Sizi iddianızı ispata davet ediyorum!

 

Sizi çirkin ve bir o kadar da üzücü ifadeniz için kamuoyundan, asılsız ve yakışıksız iftiranız içinde 4 yıl boyunca Meclis üyeliğini yaptığınız Yalova Belediyesi’nden ve belediyenin karar organı olan Yalova Belediye Meclisi’nden özür dilemeye davet ediyorum.

 

Bütün sivil toplum örgütlerini de bu ardı arkası kesilmeyen ve de kesileceğe de benzemeyen ‘tepeden bakma’ anlayışına tepki göstermeleri çağrısında bulunuyorum.

 

Değerli Yalova kamuoyu da bu yakışıksız sözlerin hesabını 24 Haziran’da sandık başında muhataplarına kesecektir.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.