ÖZCAN ÖZEL, MİLLİ EĞİTİM KOMİSYONU’NA SEÇİLDİ

Spread the love

24 Haziran’da yapılan genel seçim sonrasında CHP’den Yalova Milletvekili seçilen Özcan Özel, TBMM’nin en önemli organlarından olan Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’na seçildi.

 

Yapılan yemin töreni sonrasında göreve başlayan 27. Dönem TBMM’de komisyon üyelikleri de belirlenmeye başladı. CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda partisi adına seçilen 6 komisyon üyesinden biri oldu. Asıl mesleği öğretmenlik olan ve uzun yıllar eğitim camiasında görev yapan Özel, başkanlığını Numan Kurtulmuş’un yapacağı komisyonda partisi adına görev alacak.

 

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, uzun yıllar görev yaptığı eğitim camiasının sorunlarını en yakından bilen bir isim olarak komisyonda görev alacağını dile getirerek “Hem öğretmenleri, hem Yalova’mızı komisyonda en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım. 16 yıllık AKP iktidarı döneminde büyük sıkıntıların yaşandığı, tam bir yapboz tahtasına dönen eğitimin ileri seviyelere yükselmesi için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.