TRANSÖZOFAJEAL EKOKARDİYOGRAFİ İLE TANILAR DAHA HIZLI VE KESİN SONUÇLANACAK

Spread the love

Özel Atakent Hastanesi Kardiyoloji Servisinde Transözofajeal Ekokardiyografi (TEE) ile tanılar daha hızlı ve kesin sonuçlanacak.

Ekokardiyografi kalbin yapısı ve fonksiyonlarının ultrason ile incelenmesidir. Göğüsten yapılan ekokardiyografi ile kalbin bazı bölgeleri yeterince görüntülenemez. Bu durumda yemek borusundan ultrason ile kalbin incelenmesi gerekir ki bu işlem “Trans özofageal ekokardiyografi” yani “TEE” olarak adlandırılır.

 

 

Bu özellikli durumlar şu şekilde sıralanabilir: kalpte pıhtı veya enfeksiyon varlığının araştırılması, yapay kapak işlevlerinin değerlendirilmesi, ana atardamar-aort yırtılmalarının aranması, kalp deliklerinin incelenmesi, kalp kapak yetersizliklerinin ciddiyetinin belirlenmesi, kalp kapak tamiri veya kalp deliklerinin kapatılması ameliyatları sırasında ve sonrasında, işlem başarısının değerlendirilmesi.

 

Kardiyoloji Polikinliği Uzm. Dr. Murat Bilgin ve Prof Dr. Hakan Özhan’ın değerlendirmesi ile Hastanemize yeni alınan Transözofajeal Ekokardiyografi ( TEE ) cihazı ile artık daha hızlı ve kesin sonuçlara ulaşacaklarını ve hastalarımızın TEE işlemi için artık başka şehirleri tercih etmeyeceklerini belirtti.

 

Randevu ve Bilgi için
444 16 77 – 0226 811 15 15
www.atakenthastanesi.com.tr

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.