YALOVA BÖLGEDE 1. TÜRKİYE’DE 2.

Spread the love

Eğitim ve öğretim alanında Yalova Bölge Birincisi, Türkiye İkincisi olarak farkını yine ortaya koydu. Yalova’mız 2 çalışma ile bakanlık ödülü, 4 çalışma ile de bölgesel ödül aldı.

 

 

Eğitim Öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımın sağlanması amacıyla yürütülen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” ndeki başarının adı yine YALOVA oldu.

 

“2017-2018 eğitim ve öğretim yılında 4 bin 841 başvuru yapıldığını ifade ederek, gerçekleştirilen saha ziyaretlerinin ardından 15 çalışma Bakanlık Ödülü almaya, 62 çalışma da Bölge Ödülü almaya hak kazandı.

 

Yalova İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun: “Yalova’da bugün gelinen nokta tam bir gurur tablosu olmuştur.  2017-2018 eğitim öğretim yılında ilimiz 4 çalışma ile saha incelemesine kalarak hepsi ödül almaya hak kazanmıştır.  Yalova, son iki yılda  Marmara bölgesi içinde sahaya kalan ve bölgesel ödül alan iller sıralamasında BÖLGE BİRİNCİSİ olmuştur. Yalova’nın bu yıl ek olarak hem bakanlık ödülü almayı hem de Türkiye genelinde bölgesel ödül alan çalışma sayısına göre sıralamada TÜRKİYE İKİNCİSİ olmayı başarmıştır.

 

Eğitim ve öğretimde farklı ve özgün uygulamalar geliştirmeyi kendine görev bilmiş, alışılmışın dışında çalışmalarla sınırlarını aşan idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu ödüllerin bir amaç değil bir araç olduğunu; ödül alan ya da alamayan tüm ekiplerimizi ve bireysel çalışma sahiplerini de gönülden kutluyorum ve diyorum ki:  Durma zamanı geçti, zaman çalışma ve üretme zamanı!” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.