ÇİFTLİKKÖY BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS OTURUMU YAPILDI

Spread the love

Çiftlikköy Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı olağan toplantısında 15 gündem maddesi görüşüldü. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar başkanlığında yapılan meclis oturumunda Yalova Çiçekçilik OSB Mütevelli Heyeti Asil Üyeliğinden istifa eden Belediye Meclis Üyesi Cenap Özpolat’ın yerine asil üye ve yedek üye belirlenmesi için açık oylama ile seçim yapıldı. Çiçekçilik OSB Mütevelli Heyeti Yedek Üyesi Hamit Akbulak asil üyeliğe, ondan boşalan yedek üyeliğe de Rıdvan Mutlu oybirliği ile seçildi.

 

 

ÇİFTLİKKÖY’DE “ŞEHİT TÜRKAN BEBEK” KARARI

 

Belediye Meclisi’nde Bulgaristan’dan gelen Türklerin yoğun olarak yaşadığı 500 Evler Mahallesi’nde bulunan belediye kültür merkezine  “Şehit Türkan Bebek” adının verilmesi de komisyon raporu doğrultusunda oybirliği ile kabul edildi. 1984 yılında henüz 17 aylıkken annesinin kucağında vurularak şehit edilen ‘Türkan Bebek’, Bulgaristan’da yaşayan ve anavatana göç eden Türklerin simge ismi olmuştu.

 

İLÇE KENT KONSEYİ KURULUYOR

 

Meclis, Çiftlikköy’de Kent Konseyi kurulması ve gerekli çalışmalara başlanması kararını da oybirliği ile aldı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçenin sivil toplum örgütlerinin, gençlerinin, ilçeye hizmet edebilecek değerlerin buluşabileceği İlçe Kent Konseyi’nin faaliyet geçmesi için ellerinden gelen çabayı göstereceğini belirterek, bununla ilgili çalışmaların süratle başlayacağını dile getirdi.

 

TRAFİK KOMİSYONU SEÇİMİ YAPILDI

 

Bir diğer maddede, Meclis İhtisas Komisyonlarından Trafik Komisyonu üyeliklerine Sedat Bahadır, Turgut İşteben, Recep Meydan, Murat Elgin ve Rıfat Aydın oyçokluğu ile seçildi. Mecliste Çiftlikköy Belediyesi Özel Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ve Toplu Taşıma Yapan Minibüslerin Çalışma ve Hizmet Yönetmeliği oybirliği ile kabul edildi.

 

Öte yandan Çiftlikköy Belediyesi, kamu veya inşaat çalışmalarında bozulan yolların kazı, hafriyat ve taşıma çalışmalarını kendisi yapacak ve bedellerini ilgili kurumlardan tahsil edecek. Bununla ilgili bedeller, Belediye Meclisi’nde alınan kararla yeniden belirlendi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.