İMAR BARIŞI ANLATILDI

Spread the love

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “İmar Barışı” uygulamaları bilgilendirme toplantısı Altınova Belediyesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

 

Belediye personelleri, mahalle ve köy muhtarları ve Kaymakamlık personellerinin katıldığı toplantıda, İmar Barışı uygulamalarının amacı kapsamı ve uygulama safhaları detaylı bir biçimde anlatıldı.

 

 

E-DEVLET ÜZERİNDEN

 

Müracaatlar vatandaşın kendi beyanı esas olmak üzere, e-devlet sistemi üzerinden kendi e-devlet şifresi ile yapılmaktadır. Ayrıca İl Müdürlüğümüze gelen vatandaşlarımıza da gerekli bilgilendirme yapılmakta ve talepte bulunan vatandaşlarımıza e-devlet üzerinden müracaatları noktasında yardımcı olunarak başvuru işleminin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. E-devlet üzerinden gerçekleştirilen başvurularda yapı kullanma izin belgesinin (iskan) var olup olmadığı ve arsanın mülkiyet durumunun hazine mülkiyeti mi yoksa özel mülkiyet mi olup olmadığını beyan esnasında soran 2 (iki) adet buton daha e-devlete eklenmiştir” denildi.

 

GENİŞ KATILIM

 

Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıya, İl Müdür Yardımcısı M. Reşit Alp, Altınova Belediyesi Fen İşleri Müdür Mimar Burak Özgöl, Çevre ve Şehircilik İmar ve Planlama Şube Müdür Şerif Yüce, Çevre ve Şehircilik Altyapı Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Mehmet Dağ, Altınova Belediyesi Fen İşleri personeli ve muhtarlar katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.