ÇİFTLİKKÖY’DE YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HEYECANI

Spread the love

Çiftlikköy’de 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın açılış töreni GSD Vakfı İlk ve Ortaokulu’nda yapıldı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, İlçe Jandarma Komutanı Erkan Sağındık, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Kocabaş,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Yayla, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu.

 

 

KAYMAKAM KARABULUT’TAN BAŞKAN SİLPAGAR’A TEŞEKKÜR

 

Yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla bir konuşma yapan Kaymakam Karabulut, Çiftlikköy’de 600’ü öğretmen 800 personel ve 7000 öğrencinin yeni bir döneme başladığını belirterek, “İlçemiz, ortalama 20-22 sınıf mevcudu ile sınıf başına düşen öğrenci sayısında Türkiye ortalamasının altında bulunmaktadır. Tesis açısından, okul sayısı açısından bir sıkıntımız yok. Sizlerden başarılı bir dönem geçirmenizi bekliyor, bunu diliyorum. Gereken gayreti göstereceğinizi biliyorum” diye konuştu. Kaymakam Karabulut, Çiftlikköy Belediyesi’nin de gereken her türlü desteği sağladığını ifade ederek Başkan Silpagar’a teşekkür etti.

 

 

MİNİKLERE EĞİTİM ÖĞRETİM SETLERİ ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ’NDEN

 

Son sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan minik öğrencilere çiçek takdim ettiği törende, öğrencilerin folklor ve drama gösterileri ile şiir dinletileri ilgi gördü. Törenin son bölümünde Kaymakam Karabulut, Başkan Silpagar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, Çiftlikköy Belediyesi’nin öğrencilere hediyesi olarak hazırlanan500 adet 1.Sınıflara Yönelik Eğitim Öğretim Seti’ni miniklere takdim etti. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilere, öğretmenlere ve milli eğitim camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ettiğini söyledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.