YALOVA VALİSİ TUĞBA YILMAZ YALOVANIN SON İKİ YILINI ANLATTI

Spread the love

Yalova valisi Tuğba Yılmaz basın toplantısı düzenleyerek 2016-2018 yıllarında gerçekleştirilen projeleri ve yapım aşamasında olan yatırımları birim müdürleri ile birlikte basın’a tanıttı.

Toplantıya; Yalova Vali yardımcısı Yıldırım Uçar, İl genel meclis başkanı Yaşar Demirel, in yanı sıra İl özel idare müdürü, Jandarma Alay komutanı, İl emniyet müdürü, Aile ve çalışma sosyal hizmetler müdürü, İl Çevre ve şehircilik müdürü, İl kültür ve turizm müdürü, İl tarım ve ormancılık müdürü, İl defterdarı, İl milli eğitim müdürü, Yüksek öğrenim Kredi ve yurtlar müdürü, Gençlik hizmetleri spor müdürü, İl müftüsü katıldı.

 

 

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz açılış konuşmasında geçen yıl ilkini Gerçekleştirildiğimiz sunumu her yıl yapmaya çalışacağız bu bir gelenek haline gelecek sanıyorum, Malumunuz olduğu üzere ben göreve başladığım gün basın mensuplarımızın bana ilimizde neler yapacaksınız sorusu vardı. Bende o zaman genel ben şunu söyledim, ben vatandaş olaraktan çalışacağım, eşit adil, demokratik ve katılımcı bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Başta fetö terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütleri ile etkin ve kararlı mücadeleye devam edileceğini belirten Vali Yılmaz sözlerine şöyle devam etti; Kamu yatırımlarının etkin ve önemli bir şekilde süresinde tamamlanması için hep birlikte gayret göstereceğiz. Vatandaşa kapımız her zaman açık olacak. Her zaman ulaşabilir olacağız. Kurum amirlerimize muhtarlarımızla sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte katılımcı bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz demiştik ve geçen iki yıl içerisinde yapılanları sizlere bir sunum gerçekleştirdik.

 

Bu sunum içinde kileri temel atmasından yapım aşamasına kadar bazılarını siz basın mensupları ile birlikte gerçekleştirdik. Bugünkü sunum özet niteliğinde olacak diyen Vali Yılmaz katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum dedi. Sonuçta kamuoyu ile paylaşmayı uygun gördüğümüz açıklamalarımızın kamuoyuna yansıtılması ve vatandaşlarımızın bilgilendirmesinde önemli bir görev icra ediyorsunuz. Aslında bu katılımcı görev anlayışının bir parçası sayılırsınız. Ben bundan dolayı sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Gayretiniz çabanız gerçekten takdir ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bizde ilde tüm çalışmalarımızın en iyi şekilde gerçekleştirilmesi gayretiyle 7/24 çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız sırasında kurum amirlerimiz sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorlar. Bu süreç içerisinde gerek köy ziyaretlerimizde, mahallelerimizde yapmış olduğumuz ziyaretlerimizde yanımızda yer alıyorlar ve bu tür çalışmaların geri dönüşleri bize pozitif oluyor diye açılış konuşmasını basın mensuplarına başarılar diyerek slayt gösterisi ile yapılan ve yapım aşamasında olan projeleri tanıtım aşaması devam etti. 2 saat süren sunum sonrası basın mensuplarına yemek ikramı veren Vali Tuğba Yılmaz katılanlara teşekkür ettikten sonra programdan ayrıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.