HAYDİ SUBAŞI KİVİ FESTİVALİ’NE

Spread the love

Bu yıl 6.sı düzenlenecek olan Subaşı geleneksel kivi festivali tanıtım programı kapsamında basın kahvaltısı verildi.

 

Subaşı belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen tanıtım kahvaltısına belediye başkanı Volkan Yılmaz ve kivi komitesi katıldı. Düzenlenen kahvaltı da basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Volkan Yılmaz; Uluslar arası kivi festivalinin tanıtımıyla ve ihracatında katkısıyla ilgili düşüncelerimizi sizlerle paylaşmak için bir araya geldik. Öncelikle kivi festivalini buraya kadar getiren kivi komitesi başkanı ve belediye meclis üyemiz Bülent Karasu beye teşekkür ediyorum. 27 Ekim Cumartesi Mehmet Tunalı tesislerinde gerçekleştireceğiz dedi.

 

 

Subaşı Belediye başkanı Volkan Yılmaz, festival meşalemiz ve kardeş şehirlerden gelen halk oyunu ekipleri ile şenlenecek olan 6. Uluslar arası Kivi Festivaline sayın valimiz 12.30 da katılım sağlayacak.

 

Festival program içeriğinde 1930 larda Subaşına ilk gelenlerden teyzelerimizin manileri ile başlayacağız. Yine festivalde her yıl olduğu gibi en iyi kivi üreticisi ödülümüz ve en iyi kivili pasta yarışmamız olacak ve onların ödülleri verilecek. Yine bu yıl okullarda yapılan tarımla ilgili en iyi resim yarışmasında finale kalan resimleri değerlendirip ödüllerini vereceğiz.
Subaşı kivisini yurt dışına ihraç eden aracı veya depocu kim varsa araştırıp bu kişilere festivalde ödül vereceğiz ve  bu ilk kez yapılacak.Son 2_3 yıldır yurt dışına ihraç ediyorlar ve bu bizim için tanıtım açısından bir katma değerdir.Biz şimdiye kadar bu festivali kivi birliği ile beraber yapıyorduk.Kivi birliği bir toplantı yapıp bu sene festival yapmama kararı alıp bize bu yönde bilgi verdiler.Bizde 5 yıldır yapılan bu festivali önemsediğimiz için yapalım istedik ve kurul oluşturduk.Nasıl ki şimdiye kadar festivalimize bütün siyasi partilerimiz katılım gösteriyorsa bir birlik beraberlik içerisinde yine aynı şekilde hoşgörü ortamı sağlayacağımıza inanıyoruz,sizlerin aracılığıyla bütün halkımızı festivalimize bekliyoruz katıldığınız için tekrar teşekkür ediyorum.Hep beraber Yalova için Altınova ve Subaşı için neler yapabilirizi araştırma yönünde birlikte çalışmayı arzu ediyoruz diyerek sözlerini noktaladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.