KIZLARIMIZ BİR ÜST TURA YÜKSELDİ

Spread the love

Geçtiğimiz yıl Kadınlar TMTF Süper Ligi’ni 6. sırada tamamlayarak Avrupa vizesi alan Yalova Belediye Gençlikspor Kulübü sporcularımız,Kadınlar ETTU Kupası ilk turda Belçika ve Yunanistan temsilcilerini yenerek bir üst tura yükseldi.

 

Yalova’mızı ve ülkemizi Kadınlar ETTU CUP’ta İsveç, Yunanistan ve Belçika ile birlikte A grubunda temsil eden kızlarımız oynadıkları iki mücadeleyi de kazanarak üçüncü maçı beklemeden bir üst tura çıkmaya hak kazandılar. Belçika temsilcisi TT Vedrinamur ile karşılaşan kızlarımız bu maçtan 3-0’lık galibiyetle ayrıldılar. Yunanistan temsilcisi ASEA Sarises Florinasile oynadıkları diğer maçı da 3-1 kazanan kızlarımız bir üst tura çıkmış oldular.

 

 

Kızlarımızla Gurur Duyuyoruz

 

“Yalova Belediye Spor Kulübü Sporcularımız Ece Haraç, Aybala Koçal, Çiğdem Köse ve Antrenörümüz Kadri Kocacenk’i tebrik ediyorum” diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Yalova, masa tenisinde önemli bir konuma sahip. Sporcularımız ve hocalarımız Milli Takımın vazgeçilmezleri. Başta masa tenisi olmak üzere birçok branşta altyapıya önem vermiş durumdayız. Amacımız Yalovalı sporcular yetiştirmek. Hem hocası hem sporcuları Yalova’nın evladı olan masa tenisi kadın takımımız geçtiğimiz yıl ilk kez katıldıkları Süper Ligde 6. olarak Avrupa kupalarına katılmaya hak kazandılar. Ülkemizde elde etmiş oldukları başarıyı Avrupa’da da sürdürüyor ve bizleri gururlandırıyorlar. Ben kızlarımızı, hocamızı ve onlara emek veren herkesi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.