YALOVA PLATFORMUNUN METEOROLOJİ ARAZİ KONUSUNDA ZİYA ÖZTABAK’A CEVABI

Spread the love

Yalova Platformu yaptığı yazılı açıklama ile Ak Parti il başkanı Yusuz Ziya Öztabak’ın açıklamalarına yanıt verdiler.

 

Yalova Platformu açıklamasında; “Yalova Platformu’nun Meteoroloji arazisine okul binası yapılması projesini bir basın açıklaması ile protesto etmesinden sonra AKP Yalova İl Başkanı Ziya Öztabak’ın platformu Vefa Salman ile yandaş ilan etmesi tam bir Akıl ve Vicdan Tutulmasıdır. Yalova Platformu; kentin doğasını, sağlıklı yaşam yapısını, havasını, suyunu, toprağını bozacak her türlü projenin, eylemin kimin tarafından yapıldığına bakmaksızın karşısında olmuştur.

 

 

Vefa Salman ile yandaş ilan ettiği Yalova Platformu’nun yaptığı bazı eylemleri hatırlatalım;

 

 1. Vefa Salman dört yolda ağaçları kestirip üst geçit yapılmasına zemin hazırlarken meydanlara
  çıkıp protesto eden grup Yalova Platformu idi
 2. Vefa Salman Yalova açık hava müzesi arazisini imara açalım derken protesto eden grup Yalova
  Platformu idi
 3. Halk Eğitim bahçesini Yalova Ticaret ve Sanayi Odasına oradaki ağaçları kesip yeşilliği yok
  ederek ofis binası dikmesi için Yalova Belediyesi tarafından tahsis edilirken ortaya çıkıp
  protesto eden gene Yalova Platformu idi.
 4. ve bunun gibi daha bir çok eylem sıralayabiliriz.

Peki biz platform olarak Vefa Salman’a karşı bu eylemleri yaparken siz nerede duruyordunuz? Yandaşmıydınız karşımıydınız? Siz, dörtyoldaki ağaçları kesmesi sebebiyle Vefa Salman’a destek
açıklaması yapıyordunuz. ( http://www.sanalbasin.com/oztabak-o-agaclarin-kesilmesi-gerekiyordu-7398440/9 )

 

Şimdi ise Yalova Platformu’nu Vefa Salman’ın yandaşı ilan ederek yanlış bir projeyi perdelemeye çalışıyorsunuz. Akıl, vicdan sahibi birisi böyle bir ithamda bulunamaz.

Ziya Öztabak açıklamasında o arazideki ağaçlara zarar vermeden, ağaçları koruyarak bina yapacaklarını belirtmiştir ki bu da kendisinin araziyi hiç tanımadığının ispatıdır. Aynı masalı daha önce
Yalova Halk Eğitim Merkezi bahçesi Yalova Sanayi ve Ticaret Odasına verilirken de dinlemiştik. Şimdi ofis binası dikildi ve görünürde bahçede ne bir ağaç ne de yeşillik emaresi kalmış, dev bir beton garabet dışında.

Ziya Öztabak, deprem konusunda uzman olan kişi ve kurumların haykırışlarına kulak tıkamakta, bir deprem sonrası bölgemizdeki deniz içi fayların kırılması sebebiyle oluşabilecek büyük dalgaların yaratacağı tehlikeleri görmezlikten gelmektedir. Bu dalgalara yakalanacak olan ilkokul çağındaki çocuklar için acaba ne önermektedirler? Kendisine destek çıkan muhtarlar ve okul aile birliği üyelerinin bu konuda ki bilgileri ne düzeyde acaba?

İDO iskelesinin karşısında, trafik yoğunluğunun olduğu bir yere okul yapmak nasıl doğru olabilir. Yanlış yer seçiminin yol açacağı yeni trafik sorunlarını tüm Yalova halkı yaşayacaktır.

Nasıl ki Vefa Salman ve çevre denilince akla hemen dörtyolda katledilen ağaçlar geliyorsa, eğer meteoroloji alanına okul yapım projesi gerçekleşirse çevre ve Ziya Öztabak denilince de akla hemen
buradaki ağaçlar ve yeşil alan akla gelecektir. Buna ilave olarak bir deprem sonrası oluşabilecek dev dalgalar bu okuldaki öğrencilere zarar verirse kendisi bunun sorumlusu olacaktır.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.