YALOVA TARİHİ BİR GÜNE İMZA ATTI

Spread the love

Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşüne ilgi büyük oldu. Yaklaşık15 bin Yalovalı Cumhuriyet Yürüyüşüne katıldı.

 

 

Cumhuriyet Yürüyüşü için on binlerce kişi başlangıç noktası olan 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Yürüyüşe katılan vatandaşlara Yalova Belediyesi tarafından Türk bayrakları ve meşaleler dağıtıldı. Meydanda yürüyüş için toplananlara hitap eden Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalovalıların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı. Ardından elinde bayraklar ve meşaleler taşıyan binlerce Yalovalı, çalınan marşlar eşliğinde yürüdü.

 

 

Cumhuriyet Yürüyüşüne katılım sağlayan Yalovalılara teşekkür eden Başkan Salman; “Yalova’nın Mustafa Kemal Atatürk’ün Kenti olduğunu bir kez daha gösterdiniz. Muazzam bir kalabalığa imza atarak bir Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirdik. Bu yürüyüşün gerçekleşmesinde emeği geçenlere, ellerinde Türk Bayrakları ve meşalelerle bizleri yalnız bırakmayan Cumhuriyet sevdalılarına, evlerinin camlarından, balkonlarından el sallayan ve bu birlikteliğe sahip çıkan vatandaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.