ABDULHAFIZ KARADAĞ AK PARTİ ALTINOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU

Spread the love

AbdulHafız Karadağ, Ak Parti Altınova Belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulundu.

 

Yurtdışında yatırımları da olan İşadamı, siyasetçi AbdulHafız Karadağ Altınova ve Yalova için ciddi projelerinin olduğunu belirtti.

 

 

AbdulHafız Karadağ kimdir

 

 

1972 yılında Erzurum’da doğdu. Orta öğrenimini Karamürsel’de tamamladıktan sonra, Refah Partisinde aktif siyasete başlayarak çeşitli birimlerde görev yaptı. 1994 yerel ve 1995 Genel seçimlerinde Refah Partisinde seçim karargâh başkanlığına getirilerek Altınova SKM başkanı ünvanıyla partisini ilçede seçimlere taşıdı.

 

Aynı yıllar Yalova’nın il olması ile Altınova’nın ilçe statülüne geçişinde ilçemizde oda ve derneklerin kurulmasına ön ayak oldu.

 

1995 yılında devam eden tahsil hayatımı tamamlamak Üzere Almanya’ya giderek öğreniminin yani sıra ticarete başladı, akabinde 2005 yılında İstanbul’da bir ihracat şirketi kurup Türkiye’nin ihracatının büyümesine, Dünya pazarında hak ettiği yere kavuşmasına ve birçok markanın uluslararası pazarda markalaşmasına katkıda bulunarak 2011 ve 2012 yıllarında Türkiye’nin toplam ihracatın da kendi alanımda ilk dörde girdi.

 

Ticari faaliyetlerinin yanı sıra yurt dışında çeşitli sivil toplum kuruluşlarının kurulusunda bulunarak üst düzey yöneticilikler yaptı. Kısa adı İGMG olan Milli görüş teşkilatlarında başta gençlik başkanlığı olmak üzere çeşitli görevlerde bulundu. Ticarete atıldıktan sonra bulunduğu Eyalette bir eksiklik olan Türk iş adamlarını bir araya getirterek birlikte sahasında etkin bir işadamları derneği olan MUSİAD’ı kurarak kurucu başkanlığını üstlendi.

 

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla (50 civarında ) bir araya gelerek, ortak sorunlarda çözümler üretebilmek adına çalışmalar yapmaya ve gerektiğinde demekler olarak bir araya gelip Türk toplumunun Alman makamlar nezdinde daha etkin yer edinebilmesi ve tek ses olabilmesi için bu stk’ları bir araya getirerek RTV adında bir çatı kuruluşu kurup akabinde bu çatı örgütünün kurucu başkanlığını demeği adına üstlendi.

 

2009-2012 DEİK – DTİK (Dünya Türk İş Konseyi) Avrupa Yönetim Kurulu üyeliğine delegelerin oyuyla seçilerek Türk diasporasının güçlenmesi, toplumumuzun bilinçlenmesi, girişimci Türklerin desteklenmesi ve istihdam konularında çeşitli çalışmalarda bulundu.

 

Gerek Türkiye’deki ticaret odalarımızla gerek Alman ticaret odaları (İHK) ile yakın ilişkiler kurarak fuarlar vesilesi ile işadamlarımıza rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinde bulundu.

 

Eski adi UETD olan (Avrupa Ak Parti) UID Aşağı Saksonya kurulusunda bulundu.

 

5978 sayılı kanun kapsamınca kurulup yurtdışında yaşayan Türklerden oluşan TC Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Danışma Kurulu (YVDK) üyeliğine yaklaşık 1,000 kişi arasından seçildi. Yurt dışı Türklerden sorumlu Başbakanlık danışmanlığını Cumhurbaşkanlığı yeni hükümet sistemi kabulüne kadar yürütü.

 

2016 Yılında Tekrar DEIK-DTIK Avrupa yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

 

7 Haziran 2015, 1 Kasım 2015 ve 24 Haziran 2018 Seçimlerinde ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday adayı oldu. 1 Kasım 2015 Seçimlerinde 109 bin seçmenin bulunduğu Aşağı Saksonya Eyaletinde Ak Parti SKM Başkanlığı yaptı.

 

Almanya’da dış Ticaret eğitimi öğrenimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi, Almanca ve İngilizce bilmekte olan Karadağ ayrıca orta düzeyde Arapça bilmekte, Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.