DR. METİN ORAL: MEVLİD KANDİLİ KUTLU OLSUN

Spread the love

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Mevlid Kandili’nin insanlığa hayırlara vesile olmasını diledi.

 

Başkan Oral, 19 Kasım Pazartesi gecesini 20 Kasım Salı’ya bağlayan gece kutlanacak olan Mevlit Kandili’nin hayırlara vesile olmasını diledi.

 

“İNSANLIK TARİHİNİN EN ÖNEMLİ OLAYI”

 

Başkan Oral yayınladığı kandil mesajında,  “Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli olaylarından biridir. O, doğmadan önce insanlar tevhidi unutmuşlar, şirke düşmüşlerdi. İnsanlık onuru ayaklar altındaydı. Kadınlar bir ticaret malı gibi muamele görüyor, kız çocukları uğursuz sayılıyor, zaman zaman diri diri toprağa gömülüyorlardı.

 

“ADETA, KUR’AN-I KERİM’ İN TEFSİRİDİR”

 

Onun hayatı, Kur’an-ı Kerim’ in adeta yaşanmış bir tefsiridir. Sevgili Peygamberimiz, ince ruhlu, nazik, içi-dışı, özü-sözü bir; yumuşak huylu, affedici, istişareye önem veren, karar verdiğinde Allah’a güvenip dayanan, son derece kibar bir insandı.

“EL-EMİN

Kendisine Muhammed el-Emin diyorlardı. Görülüyor ki, Sevgili Peygamberimiz, imanı, ibadeti, adaleti, ahlakı, ahde vefası, affedici, bağışlayıcı kısaca bütün yönleriyle incelenmesi, öğrenilmesi ve örnek alınması gereken emsalsiz bir şahsiyettir.

Tüm İslam âlemi olarak Peygamberimizin doğum günü olan Mevlid Kandili gibi çok müstesna bir güne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mevlid Kandili’nin; tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hâkim olmasına vesile olması diliyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.