VALİ TUĞBA YILMAZ’DAN VEDA MESAJI

Spread the love

Değerli Yalovalı Hemşehrilerim;

 

Marmara’nın parlayan yıldızı Yalova ilimizde 16 Haziran 2016 tarihinden itibaren görev yapmaktayım.Göreve başladığım ilk gün doğasıyla, kültürel zenginliğiyle, sahip olduğu tüm değerleriyle güzide bir şehir olan Yalova’da Aziz Milletimize hizmet etme fırsatını bulduğumiçin Allah’a hamd etmiştim. Bu günde bu şerefli görevi layıkıyla tamamlayıp emaneti teslim ettiğim için Allah’a hamd ediyorum. Yeni valimize de görevinde başarılar diliyorum.

 

Yalova’da yaklaşık 2,5 yıllık görev sürem boyunca ilimizin huzur ve mutluluğu, kalkınması ve ilerlemesi için yoğun bir emek sarf ettim. Mazlumlara, gariplere, hastalara, yetim ve öksüzlere kol kanat germeye, dertlerine çare olmaya çalıştım. Valiliğimizin kapılarını halkımıza açıp, devletimizin şefkat elini uzattığımız gibi çoğu kez sorunları yerinde dinlemeyi tercih ettim. Görevim boyunca hak ve hakikat çizgisinden sapmadan kararlar almaya özen gösterdim. Göreve geldiğim ilk gün açıkladığım gibi “adaletli, şeffaf, demokratik, eşitlikçi, katılımcı ve istişareye açık” bir yönetim anlayışı sergiledim.

 

Görev yaptığım süre boyunca ilimizin ekonomik, sosyal, eğitim, sağlık ve turizm başta olmak üzere birçok alanda hak ettiği noktalara gelmesi için tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla koordineli bir şekilde çalışarak güzel işlere imza attık. Özellikle istihdam artırıcı çalışmalara önem verdik. Ülkemiz için önemli bir yatırım olan Osmangazi Köprüsünün hizmete açılmasıyla yatırımlar açısından cazibe merkezi olan ilimizde son iki yılda4 adet ihtisas OSB protokolü imzalanmış olup diğer hizmete geçecek OSB’lerle birlikteyaklaşık 80 bin kişilik ilaveistihdamın da temellerini atmış bulunmaktayız. Ayrıca geçen yıl Milli İstihdam Seferberliği kapsamında işletme başına düşen ilave istihdam olarak ilimiz Marmara bölge birincisi olmuştur.

 

Yalova’da her zaman demokrasiyi ve hukuku en iyi şekilde yaşatmak için çaba sarf ettim. Çalışmalarımızı vatandaş odaklı, sevgi ve saygı çerçevesinde yürütme prensibi ile hareket ettim. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturunu benimsedim. Vatandaşlarımıza en güzel şekilde hizmet edebilmek için istişareye önem veren katılımcı bir ekip ruhuyla çalıştım.Tüm çalışmalarımızda bizlerin en büyük kazanımlarının aldığımız dualar olduğunun bilincinde oldum. Aynı anlayış ve heyecanla devletimize ve milletimize bundan sonrada farklı mercilerde hizmet etmeye devam edeceğim.

 

Çalışmalarımızda yanımızda olan bizlerle birlikte gece gündüz yoğun emek sarf eden mesai arkadaşlarıma, milletvekillerimize, Aziz Şehitlerimizin Kıymetli Aileleri ve Kahraman Gazilerimize,vali yardımcısı ve kaymakamlarımıza, askeri erkana, yargı mensuplarımıza, üniversite mensuplarına, belediye başkanlarına, ilimizin huzur ve güvenliği için gece gündüz çalışan emniyet ve jandarma personelimize, muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, siyasi partilerimize, meslek odalarına, basın mensuplarımıza ve her şeyin en güzeline layık Yalovalı hemşehrilerime teşekkür ediyor bu vesileyle helallik diliyorum.

 

Böylesi güzide bir ilimizde vatandaşlarımıza vali olarak hizmet etme fırsatı sunan ve tüm çalışmalarımızda bizlere önder olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a şükranlarımı sunuyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Yalova da görev yapmış olmanın onuruyla tüm halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.