YALOVA’DAKİ KIRMIZI SU’YA VALİ EROL’DAN AÇIKLAMA

Spread the love

Yalova’da yer altından çıktığı iddia edilen kırmızı su vatandaşları korkuttu. Olayın ihbar edilmesinin ardından belediye ekipleri sudan numune alarak laboratuvara gönderdi. Suda yüzen ördekler ise kırmızıya boyandı yünündeki haberler için Yalova Valisi Muammer Erol’dan yanıt geldi.

 

Vali Erol açıklamasında; “İlimiz Gazi Osman Paşa Mahallesi Kış Sokak üzerinde bulunan boş arazide kırmızı renkli su birikintisi bulunduğuna dair basına da yansıyan bilgiler edinilmiştir.
İl Emniyet Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Yalova Belediye Başkanlığı ekiplerince yapılan ilk incelemelerde; yağmur sularının yol yapımında kullanılan dolgu malzemesinin tortuları ile birikerek, dolgu malzemesinin rengini aldığı değerlendirilmiş ve su birikintisi ile temas eden canlılarda olumsuz sağlık belirtileri bulunmadığı tespit edilmiştir.
Halk sağlığını olumsuz etkileyecek durum tespit edilmemekle birlikte gerekli incelemeler yapılmak üzere numuneler ilgili kurumlarca alınmıştır.
Arz ederim.” dedi.

YALOVA ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN YAPILAN AÇIKLAMA

 

İlimiz Merkez Gazıosmanpaşa Mah. İlkbahar Sokak üzerinde yer alan boş bir arazide yerin altından çıktığı iddia edilen kırmızı bir su ile ilgili basında çıkan haberler üzerine İl Müdürlüğümüzce yapılan incelemelerde;

Söz konusu suyun yeraltından değil yağmur suyu hattı vasitasıyla ilgili alana ulaştığı ve 22.12.2018 tarihi itibarı ile suyun renginin normale döndüğü gözlenmiş olup olayın depremle ilgili olmadığı anlaşılmıştır.

Suyun renginin kırmızıya dönmesi ile ilgili yağmur suyu hattı güzergahında yapılan incelemelerde şüpheli olarak tespit edilen bölgelerde incelemler devam etmektedir.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.