2018 YILINDA YALOVA’DA 1057 ÇİFT NİKAH KIYDI

Spread the love

2018 yılsonu verilerine göre Yalova Belediyesi Evlendirme Memurluğuna toplam 1057 çift başvuru yaptı. En dikkat çekici olan ise geçtiğimiz yıllara göre yabancıların evlendirme memurluğuna başvurularında ki artış oldu. 2017 yılında bu sayı 27 iken 2018 yılında ise 123 olarak açıklandı.

 

En Fazla Nikah Eylül Ayında Gerçekleştirildi

 

İstatistik verilere göre Yalova Belediyesi Nikah Memurluğuna başvuran çiftlerin nikahlarını en çok Eylül ayı içerisinde kıydırmak istediği gözlendi. Eylül ayında 157 çift evliliğe adım atarken bunu 154 çiftle Temmuz ayı takip etti. İlk iki sırayı paylaşan Eylül ve Temmuz aylarını 131 çiftle Ağustos, 108 çiftle Nisan, 92 çiftle Mayıs ve 78 çiftle Ekim ayı izledi.

 

 

Başkan Salman 100’den Fazla Çiftin Nikahını Kıydı

 

Çiftlerin isteklerini geri çevirmeyen ve bu doğrultuda nikahları bizzat kendi kıyan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 2018 yılı içerisinde 100’den fazla çiftin mutluluklarına ortak oldu.Bu nikahlar arasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı Bursa Nilüfer Belediyesi’nin 4 dönemdir Belediye Başkanlığı görevini yapan Mustafa Bozbey’in kızı Side Bozbey ile Yalova’nın iş adamlarından Ercan Gürer’in oğlu Mertcan Gürer’in de nikah akitlerini Başkan Salman yaptı.Bir diğer göze çarpan nikah iseFenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un katıldığı Fenerbahçe kongresinde konuşması ile fenomen haline gelen Hasan Doğan ve Rabia Üstün çiftinin nikah akitlerini de Başkan Salman gerçekleştirdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.