YOKKDER EMNİYET MÜDÜRÜ FINDIK’A SORUNLARINI DİLE GETİRDİLER

Spread the love

Yalova araç kiralamacılar derneği ( YOKKDER ) başkanı Murat kalaycı yönetim kurulunu yanına alarak yalova il emniyet müdürü Mehmet hakan fındık ile görüşme gerçekleştirdi.

 

Yalova araç kiralamacılar dernek başkanı Murat Kalaycı, Yalova İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık’ı ziyaret ederek görüşme gerçekleştirdi.

 

Oto kiralama sektörünün kanayan yarası olan trafik cezaları, KABİS sorununu dile getiren Kalaycı, müşterinin yemiş olduğu cezanın kiraya veren olarak oto kiralama sahiplerinin sorumlu tutulması kişilik ilkelerine aykırıdır diye savundu.

 

Kalaycı; “Eğer ceza yazılması gerekiyorsa aracı kullanan kimse onun üzerine yazılmalıdır,cezanın ruhsat sahibi sorumlu tutulmamalıdır sektörümüz bu konuda ciddi bedeller ödemekte iş yerleri iflas eşiğine gelmekte iş yerimizi idame ettirememekteyiz iş yerlerimiz kapanacak eşiğine gelmiştir.’ dedi.

 

Başkan Kalaycı; “iş yeri sahiplerimiz kiracının yediği cezayımı ödesin yoksa, kredili almış olduğu aracın kredisinimi, çözüm önerimiz Yalova olarak birlikte elele vererek kanayan yaraya hep beraber dur diyelim.’ şeklinde konuştu.

 

Başkan Kalaycı, “İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık ile yapmış olduğumuz kabis ile ilgili istişare sohbetimizde oto kiralama firmalarının yanında olduğunu kabis ile sorunlarının bilgisi olduğu müşterinin yediği cezaların sorumlusu oto kiralama sahiplerinin tutulması doğru olmadığını savunan Müdür Fındık, “aracı kiralayan kimse onun sorumlu tutulmalıdır diyen fidan KABİS ile ilgili sorunların çözüm noktası Ankara’dır. Biz elimizden gelen bütün desteği vereceğiz, en kısa zamanda çözüme kavuşacaktır.” dedi.

 

Müdür Fındık’ın sözleri YOKKDER Başkanı Kalaycı tarafından memnuniyetle karşılanırken Başkan Kalaycı sözlerine şu şekilde devam etti;  “İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Hakan Fındık’ı ziyaret ettik. Sektörümüzün KABİS ile ilgili kanayan yarası olan trafik cezalarını ele aldık. KABİS’in sektörümüze verdiği zararlar hakkında görüşme gerçekleştirdik, görüşme neticesinde Müdür Fındık mesleğimize güven vermiştir. Yalova İl Emniyet Müdürü Hakan Fındık gibi değerli insanların böyle bir makamda olması sektörümüze ve mesleğimizin ihtiyacı vardı. Yapmış olduğumuz görüşmeler sonucu mesleğimizi daha iyi icra edilebilmesi adına gereken girişimlerde bulunacağı zaten bu konu hakkında gereken bilgilere sahibiz.” dedi.

 

Kalaycı; “Ankara ile görüşmeler yapmakta olduğunu söyleyen Müdür Fındık mesleğimize ve üyelerimize güven vermiştir. Ayrıca konukseverliğinden dolayı kendilerine teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.