ÖZEL ATAKENT HASTANESİ’NİN MUTFAĞI DÜNYACA ÜNLÜ EXECUTIVE ŞEF NAİF BAGİ’YE EMANET

Spread the love

Sunduğu sağlık hizmetinin kalitesi kadar hasta memnuniyeti ve konforunu da göz ardı etmeyen Özel Atakent Hastanesi’nin mutfağı artık, sayısız ödüle sahip dünyaca ünlü Şef Naif BAGİ’nin koordinatörlüğünde.

 

Sağlık hizmetini sunarken misafirlerinin konforu ve memnuniyetini de göz ardı etmeyen Özel Atakent Hastanesi, dünyada var olan uluslararası Hospitalitiy Management Standartlarına göre hizmet kalitesinioluşturarak vehasta ilepersonelin yemeklerinin hazırlanması ve sunumunda gıda güvenliği hijyenve sanitasyon proses ve prosedürlerini uygulamaya başladı. Hastanede Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatih ÇETİNKAYA ile hasta ve yakınlarına kişiye ve sağlık durumlarına özel menüler planlanıp uygulanıyor.

 

 

Dünyanın birçok yerinde yapılan yemek yarışmalarında ülkemizi temsilen birçok başarıya imza atan Şen Naif BAGİ:

“Hastanemiz tıbbi alanda değerli ve konusunda en iyi olan doktorlarımızla nasıl kısa bir süre içinde en iyi başarı çıtasını yakaladıysa,  biz de Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Kemalettin AKKURT’ un teşviki ve desteğiyle yiyecek içecek hizmeti konusunda Akkurt Grup’un misyonu olan sektörde en iyisi olabilme hedefini misafir memnuniyeti odaklı hizmetimiz ile sürdüreceğiz” diye belirtti.

 

Executive Şef Naif BAGİ Kimdir?

 

Naif Bagi meslek hayatına 1985 yılında başladı. Ülkemizde birçok bölgede uluslararası zinciri bulunan otellerde belirli pozisyonlarda çalışmıştı. Yurt dışında da İngiltere, Estonya, Mısır, Hindistan, Brezilya Peru ve Maldivler gibi ülkelerde birçok otelde çalıştıktan sonra 2001 yılından 2011 yılına kadar Kocaeli üniversitesi Derbent Turizm Meslek Yüksek Okulu’nda Mutfak yönetimi hocalığı yaptı. Kariyerine yurt dışında katıldığı birçok yarışma ile başarılar katarak ilerledi.2011 -2012 yılları arasında görevine Yalova Üniversitesi Safran Turizm Meslek Yüksek Okulu’nda Aşçılık Bölümü Öğr. Gör. olarak devam eden Naif Bagi, şu an Özel Atakent Hastanesi’nin de bünyesinde hizmet sunduğu Akkurt Grup’un sahibi olduğu Ramada Plaza İzmit Hotel’de Yönetim Kurulu Başkanı Sayın  Kemalettin AKKURT’un daveti ile akademisyenliği bırakarak Executive Chef olarak çalışmaktadır. Gastronomi konusunda marka ve konsept restoranlar oluşturma çalışmaları da yürüten Naif Bagi, mutfak koordinatörlüğünün yanı sıra Türkiye’de bulunan 2 ünlü restoran markanın da mutfak danışmanlığını yürütmektedir. Şefaynı zamanda Türk Aşçı Mili Takımı’nın Direktörlüğünü yapmaktadır.  Bu kapsamda dünyanın birçok yerinde yapılan yemek yarışmalarında ülkemizi temsilen birçok başarıya imza atmıştır. Her yıl en az 3 ülkede Türk Büyük Elçiliklerimizin katkılarıyla kültürel mirasımız olan Türk ve Osmanlı mutfağını dünyanın birçok ülkesinde tanıtma misyonu edinmiştir.

 

Yapmış Olduğu Görevler ise şöyledir;

  • Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi
  • Türkiye Genç Aşçı Mili Takım Direktörü
  •  Chefs World Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü
  •  Kocaeli Akademik Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı
  • Wacs Dünya Şefler Birliği Üyesi
  •  Wacs Uluslararası Jüri Akritetisi
  • World JudgeMenber

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.