KIYAFET KOMBİNLERİNDE RENK SEÇİMİ

Spread the love

Renkli giyinmek keyifli ama bir o kadar da zor iştir. Doğru renkleri bulmak, renklerin birbiriyle uyumunu yakalamak her zaman kolay olmayabiliyor. Tonları dikkatli seçtiğiniz takdirde yanlış yapma ihtimaliniz çok düşük. Morhipo MAG ekibi rengarenk giyinmeyi sevenler için renkli giyinme önerileri hazırladı.

Sade ve çabasız ama rengarenk olabilirsiniz. Nasıl mı? Kıyafetlerinizde desenlerden vazgeçip zıt renkleri bir arada kullanırsanız renk blokları sayesinde harika görüneceksiniz.Tek renkli parçalar çoğu zaman stili ve günlük giyimi kurtarır. Ayrıca renkleri çaprazlamak oldukça eğlenceli bir oyun haline bile gelebilir. Renkli ve desensiz blok görünüm oldukça etkileyici olacaktır.

Favori renginizi seçin

Öncelikle renginizi seçin. Evet, yılın Pantone rengi canlı mercan (livingcoral) olabilir ya da moda dünyası turuncuya odaklanabilir, hatta Kendall ve Kylie neon yeşile takabilir. Ama siz kendi favorinizi seçin. Ardından aynı rengin farklı tonlarını bir arada kullanarak giyinmenin en özgüvenli yolunun tadını çıkarın. Ancak tonların birbirinden zıt olmaması gerektiği kuralını unutmayın.

Renk tonlarıyla oyun

Tek yapmanız gereken içinde iyi hissettiğiniz rengin zıt tonlarını bir araya getirmek. Turuncu, fuşya, bordoyu birlikte kullanabilir ya da mavi, lacivert ve turkuazı tercih edebilirsiniz. Renklerle oynamak cesaret ister. Özellikle bej ve beyaz tonlarını bu tip kombinlerde rahatça kullanabilirsiniz.

Pastel ve gösteriş bir arada

Zıtlıktan uyum yaratmak renkleri kombinlere dahil etmenin en havalı yoludur. Zengin ve gösterişli duran zümrüt yeşili, safir mavisi, yakut kırmızısı gibi renkleri pastel tonlarla birlikte kullanın. Örneğin koyu yeşil ve pastel pembeyi bir araya getirebilirsiniz.

Soğuk renklerle cool görünüm

Soğuk renkleri bir arada kullanarak hem şık hem daha cool olabilirsiniz. Yeşil ve maviyi bir araya getirin ve görünümü kahverengi botlarla dengeleyin. Tıpkı doğada olduğu gibi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.