YALOVA VALİSİ MUAMMER EROL’UN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Spread the love

“Kadınlarımız toplumumuzun en önemli yapı taşı olan ailede, annelik görevinin yanı sıra toplumsal, siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda önemli görevler üstlenmektedir. Hızlı değişimle birlikte toplumsal yaşamın her alanında varlıkları ile bizleri onurlandıran, değerlerimizin yaşatılmasında sergiledikleri özveri ve dayanışmayla her türlü takdire şayan kadınlarımız her zaman milletimizin öncü kesimidirler.

Tarih boyunca İstiklal mücadelelerimizde daima en ön safta yer alan kadınlarımız, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından seçme ve seçilme hakkının tanınması ile birlikte toplumda hak ettiği değeri almıştır.

Ülkemiz son dönemde; kız çocuklarının okullaşması, kadın okur-yazarlığı, istihdama katılım, sağlık hizmetlerinden yararlanma oranlarındaki artışlar gibi birçok alanda kazanımların topluma yansıması ile beraber kadın erkek fırsat eşitliği alanında önemli mesafeler kat edilmiştir. Kadınlarımızın eğitim, sağlık, istihdam ve karar alma mekanizmalarına katılımıyla kaynaklara ve fırsatlara eşit olarak erişimi sağlandığında, toplum barış, refah ve esenlik içinde olacaktır. Ayrıca aile kurumunun en önemli unsuru olan kadınlarımız sayesinde, güçlü aile bağları, aile bireylerinin birbirine gösterdiği sevgi, saygı ve anlayış toplumumuzda hakim olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Aziz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin kıymetli anneleri, değerli eşleri ve Yalovalı kadınlarımız başta olmak üzere, hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız ve desteklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.