YALOVA’NIN TARIMSAL “EN”LERİ STAR TV’DE TANITILDI

Spread the love

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Star TV deki “Özlem Denizmen’le Kadınca” programına konuk olan İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar ve Yalova’lı önder Kadın Çiftçiler Yalova’nın Tarımsal “EN”lerini tüm Türkiye’ye tanıtma fırsatı buldular.

Star TV’de 3 Mart Pazar günü saat 10.00 da yayınlanan, Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Türkiye” sloganıyla kadının parayı yönetmesini ve ev ekonomisini yönlendirmesini hedefleyen  ve bu yılı tasarruf yılı ilan  eden “Özlem Denizmen’le Kadınca” programına İl Müdürü Suat Parıldar, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Osman Halis Özen, Ev Ekonomisti Vicdan Yener Karagöl ile 20 kadın çiftçi konuk oldular.

İl Müdürü Suat Parıldar da programda; hayatın her aşamasında kadınlarla erkeklerin ayrılmaz bir bütün olduğunu, tarımda da başarılı olmak isteyen işletmelerin her birinde kadının eli, emeği, gücü, yüreğinin o işletmenin tam da ortasında yeraldığını, buraya getirdikleri ürünlerin her birine kadınlarımızın elinin, yüreğinin değdiğini ifade ederek, Yalova’nın başta gelen ürünleri olan Kivi, Aronya, Trabzon Hurması, Kurutmalık Zeytin, Bal ve diğer arıcılık ürünleri ile başta Orkide olmak üzere Süs Bitkileri gibi konularda izleyicilere bilgiler verdi. Tüm Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü de kutlayan İl Müdürümüz Suat Parıldar, İl Müdürlüğü olarak Kadın Çiftçilerimize yönelik projeler hazırlayarak hayata geçirdiklerini ve kadın çiftçilerin de projeleri başarıyla uyguladıklarını memnuniyetle gözlemlediklerini ifade etti.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel programa davet alan, Bakanlığımız Genç Çiftçi, Tarımsal Yenilikler ve İl Özel İdaresi projelerinde yer alan kadın çiftçilerimiz de kendi projeleri hakkında bilgiler vererek, el emekleriyle ürettikleri ürünleri stüdyoda izleyicilerin beğenisine sundular.

Eli toprağa değmemiş kadınlara örnek olan, tadları ayrı, renkleri ayrı güzel olarak niteledikleri ürünleri yetiştiren çiftçileri kutlayan Özlem Denizmen ve kanal ekibi de kadın çiftçilerden yetiştiricilik tüyolarını öğrendiler.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Yalova’da da ilgiyle izlenen program izleyicilerden tam not alırken Yalova’nın tanıtımına da katkı sağladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.